Aplikacje na zamówienie

Aplikacje dedykowane

Biznesowe aplikacje dedykowane jeszcze do niedawna zamawiane były jedynie przez największe przedsiębiorstwa. Dziś, dzięki rozwiązaniom technologicznym i opracowaniu otwartych standardów, aplikacje budowane na zamówienie coraz częściej spotykają odbiorców wśród firm z sektora MSP.

Maksymalne dopasowanie do wymagań Klienta

Zamawiając system dedykowany to Klient decyduje o jego funkcjach.

Dobrze zaprojektowana aplikacja uwzględnia przede wszystkim procesy biznesowe konkretnego przedsiębiorstwa wraz z całą ich specyfiką obecną w codziennym działaniu firmy.

Elastyczne warunki licencjonowania

Aplikacja wykonana na zamówienie w odróżnieniu od gotowych systemów daje możliwość przeniesienia praw do licencji w całości na zamawiającego. W zależności od założeń projektu Klient może stać się wyłącznym posiadaczem licencji na używanie systemu oraz uzyskać prawo do kodów źródłowych.

Oryginalne zastosowania

Możliwość wpływania na kształt oprogramowania i realizacja własnych pomysłów oznacza możliwość stworzenia funkcji których brak na rynku gotowych rozwiązań. Jednocześnie stwarza szanse na opracowanie narzędzia dającego przewagę konkurencyjną wykorzystując nowatorskie założenia lub specyfikę danego rynku.

Oszczędność

Planując rozwiązanie informatyczne warto zwrócić uwagę na zakres funkcji jakie ma realizować system. Jeśli zakres obejmuje funkcje wychodzące poza typowe zastosowania lub obejmuje funkcje przecinające jednocześnie wiele modułów gotowego systemu to relacja kosztów dostosowania oraz licencji gotowego rozwiązania do kosztów dedykowanego systemu mogą być istotnym czynnikiem przemawiającym za wyborem oprogramowania wykonanego na zamówienie.

Uproszczenie

Kupując gotowy system IT zazwyczaj otrzymujemy produkt stworzony do możliwie szerokiego zastosowania. Skutkuje to mnogością opcji i możliwych konfiguracji, które w większości nie są wykorzystywane w procesach biznesowych firmy. Aplikacje dedykowane ze swej natury skupiają się na wyspecyfikowanych przez zamawiającego funkcjach i pozwalają uniknąć obarczania użytkownika elementami systemu których nie potrzebuje.

smart.biz CRM

Elastyczna platforma biznesowa.

Otwórz

Zadaj pytanie

Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Usługi programistyczne

Skorzystaj z naszych usług modelowania i programowania aplikacji.

Otwórz

TechBlog

Najnowsze wpisy na blogu:

TechBlog

Otwórz

         Jak rozbudować firmową stronę? Ile kosztuje hurtownia danych? Własna wyszukiwarka internetowa? Skontaktuj się z nami! - info@smart.biz.pl